wtorek, 18 września 2018 r.  Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Wiadomości z tagiem Time  RSS
Toruń. Musical "Siła sióstr" znowu na afiszu

Dodano: 13.09.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Za kilka dni w Teatrze Muzycznym ponownie wystąpią "siostry". W swoim repertuarze mają piosenki prawdziwych legend soulowej muzyki - Whitney Houston, Arethy Franklin, Tiny Turner, Jennifer Hudson.

Źródło: www.e-teatr.pl

120 uderzeń serca - 2018-05-11

Dodano: 06.09.2018 8:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Grand Prix MFF w Cannes 2017. Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.
W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.
Na siłę 120 uderzeń serca składa się szereg obrazów – metafor. Punkt wyjścia to doskonały scenariusz. Jednak film zawdzięcza swój idealny kształt talentowi Campillo, który w doskonały sposób potrafi oddać nastroje zarówno zbiorowe, jak i poszczególnych bohaterów. Pedro Almodovar
Paryż płonie. W rytm transowej muzyki kipi gniew, rodzi się potrzeba działania. Tu i teraz. Sight and Sound
Wzrusza. Angażuje. Na politycznej scenie rzuca światło na to, co najważniejsze: człowieka. Variety
Poruszający i przekonujący bez łatwego moralizowania. The Hollywood Reporter
Wolność, równość i to, co najważniejsze: miłość. Time Out
Zwycięski film „120 uderzeń serca” pokazuje rozgorączkowaną Europę przed erą Internetu, kiedy inaczej wyglądały relacje między ludźmi. Ta nadaktywność bohaterów staje się dla nich najlepszym sposobem na życie. Tadeusz Sobolewski w imieniu Jury Festiwalu All About Freedom
Nagrody:
Grand Prix oraz Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI na MFF w Cannes 2017
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: 2 nominacje (Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku: Nahuel Pérez Biscayart), nagroda w kategorii: Najlepszy montaż.
MFF San Sebastian 2017: Nagroda specjalna.
Najlepszy film Festiwalu All About Freedom, Gdańsk

Novae Res zaprasza na dawkę literatury we wrześniu!

Dodano: 02.09.2018 18:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Bezpowrotnie okazuje się, że wakacje już za nami... Nie szkodzi! Lipiec czy wrzesień - każdy moment jest dobry, by sięgnąć po książkę. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami lektur od Novae Res. Bez opamiętania - Tina Mouneimné Van Roeyen Historia kobiety, która odkryła, że nie liczy się cel, tylko droga, która do niego prowadzi. Na [...]

Tagi: Historia, Time
Źródło: www.kulturatka.pl

Ekspresjonizm w kinie Tima Burtona

Dodano: 30.08.2018 8:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W kinie już nic nas nie zaskoczy - powiedzą jedni, inni podadzą za przykład Tima Burtona.

Tagi: Time
Źródło: filmosfera.pl

Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w nowym filmie Quentina Tarantino

Dodano: 29.08.2018 14:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polski aktor Rafał Zawierucha wcieli się w Romana Polańskiego w nowym filmie Quentina Tarantino "Once Upon A Time In Hollywood". Wcześniej z tą rolą łączony był Borys Szyc.

Rafał Zawierucha zagra w filmie Tarantino. Wcieli się w rolę Romana Polańskiego. Jednym z wątków produkcji będzie morderstwo Sharon Tate

Dodano: 29.08.2018 8:56 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jak podaje "The Hollywood Reporter" - Polski aktor Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino. Premiera "Once Upon a Time in Hollywood" zapowiedziana jest na 2019 rok. Film opowie m.in historię morderstwa Sharon Tate - drugiej żony Romana Polańskiego. Kim jest Rafał Zawierucha? W jakich filmach zagrał, zanim dostał rolę w filmie Tarantino?

Pochodzący z Kielc aktor, Rafał Zawierucha, zagra u Quentina Tarantino z gwiazdami Hollywood

Dodano: 28.08.2018 20:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Związany z Kielcami aktor, Rafał Zawierucha zagra w filmie Quentina Tarantino! W "Once Upon a Time in Hollywood" wcieli się w rolę jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, Romana Polańskiego. Ponadto wystąpi u boku takich gwiazd, jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Kurt Russell czy Margot Robbie.

Rafał Zawierucha zagra w filmie Tarantino. Wcieli się w rolę Romana Polańskiego. Kim jest Rafał Zawierucha?

Dodano: 28.08.2018 11:34 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jak podaje "The Hollywood Reporter" - Polski aktor Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino. Premiera "Once Upon a Time in Hollywood" zapowiedziana jest na 2019 rok. Kim jest Rafał Zawierucha? W jakich filmach zagrał, zanim dostał rolę w filmie Tarantino?

Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood"

Dodano: 28.08.2018 11:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jak podaje "The Hollywood Reporter", do obsady najnowszego filmu Quentina Tarantino - "Once Upon a Time in Hollywood" - dołączył polski aktor Rafał Zawierucha, który wcieli się w postać młodego Romana Polańskiego.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 kultura.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone