czwartek, 19 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Wiadomości z tagiem Złotych  RSS
Lublin. Finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie"

Dodano: 17.04.2018 14:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

21 kwietnia poznamy zdobywców Złotych Kieszeni dla najlepszej scenografii, najlepszych kostiumów oraz Grand Prix. Galę Wręczenia Nagród poprowadzi Grażyna Torbicka. Spektakle nominowane do nagród wystawiane są od stycznia do czerwca w Centrum Spotkania Kultur. Uroczystym finałem Festiwalu będzie koncert Yasmin Levy.

Źródło: www.e-teatr.pl

Śmierć Stalina - 2018-04-27

Dodano: 13.04.2018 8:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Film, który ze względu na swój polityczny wydźwięk, został zakazany na terenie całej Rosji przez Ministerstwo Kultury. Produkcja ta jest bardzo niepoprawną politycznie komedią o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. Genialna obsada, świetne dialogi i zabójcze żarty – to wszystko w prześmiewczym filmie producentów hitu „Nietykalni” wyreżyserowanym przez nominowanego do Oscara Armando Innaucciego. W rolach głównych między innymi: laureaci Złotych Globów – Steve Buscemi i Jeffrey Tambor, członek legendarnej ekipy Monty Pythona – Michael Palin, dziewczyna Jamesa Bonda z „007 Quantum of Solace” – Olga Kurylenko oraz wielokrotnie nagradzani Jason Isaacs i Paddy Considine.
Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam cel – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

Cicha Noc na Blu-ray i DVD!

Dodano: 05.04.2018 14:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Najgłośniejszy polski film ubiegłego roku. Nominacje w 10 kategoriach do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2018. Zdobywca 7 nagród na 42 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Złotych Lwów dla najlepszego filmu.

Źródło: www.galapagos.com.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 kultura.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone