środa, 24 stycznia 2018 r.  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Wiadomości z tagiem Złotych  RSS
Poznaliśmy nominacje do Złotych Malin

Dodano: 23.01.2018 16:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tegoroczne nominacje do popularnych antynagród Złotych Malin zostały ogłoszone. W tym roku szansę na zdobycie nagrody mają m.in. takie filmy jak Transformers: Ostatni Rycerz czy Piraci z Karaib...

Źródło: filmozercy.com

Złote Maliny 2018. Dakota Johnson najgorszą aktorką? Poznajcie najgorsze filmy 2017 roku! [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.01.2018 13:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tradycyjnie, tuż przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, poznaliśmy nominowanych do Złotych Malin, czyli antynagród filmowych. Sprawdźcie, które filmy, aktorzy i aktorki zawiedli najmocniej w 2017 roku!

Źródło: www.telemagazyn.pl

Będę tęsknić za tamtymi dniami i tamtymi nocami- Recenzja filmu

Dodano: 22.01.2018 20:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

"Tamte dni, tamte noce" (Call me by your name) to film wyreżyserowany przez Luca Guadagnino, który został zbudowany na podstawie ksiązki o tym samym tytule. W Polsce oficjalna premiera przypada na 26 stycznia 2018, jednak świat zdążył już docenić obraz Guadagnino, honorując go wieloma nagrodami, ostatnią jest nominacja do Złotych Globów w trzech kategoriach: za najlepszy dramat, [...]

Źródło: www.kulturatka.pl

Złote Maliny 2018: Kto jest nominowany? M.in. Jennifer Lawrence, Johny Depp, Tom Cruise, "Ciemniejsza strona Grey'a"

Dodano: 22.01.2018 15:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jak co roku, dzień przed podaniem nominacji do Oscarów, ogłoszono nominowanych do Złotej Maliny 2018. Wśród "wyróżnionych" znaleźli się m.in. Jennifer Lawrence, Johny Depp, Tom Cruise, a także filmy "Ciemniejsza strona Grey'a" i "Piraci z Karaibów". Kto ma największą szansę na statuetkę? Zobaczcie pełną listę nominowanych do Złotych Malin.

Źródło: www.polskatimes.pl

ZŁOTE MALINY 2018: Transformers, Mumia, Grey faworytami

Dodano: 22.01.2018 12:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Tradycyjnie na dzień przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, poznaliśmy kandydatów do zdobycia Złotych Malin. Najwięcej nominacji w tym roku zdobył "Transformers: Ostatni Rycerz" – dziewięć. Niewiele lepiej wypadła "Ciemniejsza strona Greya" (osiem nominacji) i "Mumia" (siedem). Będzie to już 38. edycja nagród, które przyznawane są dla najgorszych filmów, twórców, aktorów i aktorek. Laureatów

Źródło: www.filmweb.pl

Przedpremiera: Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Dodano: 20.01.2018 15:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kino ARS zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Wyróżniony 6 nominacjami do Złotych Globów i nagrodą za scenariusz na festiwalu filmowym w Wenecji 2017 mroczny komediodramat w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”). Pokaz odbędzie się w środę, 24.01 o godzinie 19:00. Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. [...]

Źródło: www.kulturatka.pl

Gal Gadot i Kerry Washington wręczą Złote Globy

Dodano: 20.01.2018 8:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Uroczystość wręczenia Złotych Globów odbędzie się już 7 stycznia 2018 roku.

Źródło: filmosfera.pl

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Kiedy premiera zdobywcy Złotych Globów? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dodano: 19.01.2018 9:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” - kiedy premiera filmu, który zawładną Złotymi Globami? Mroczny komediodramat już niedługo w kinach.

Źródło: www.telemagazyn.pl

Tamte dni, tamte noce - 2018-01-26

Dodano: 18.01.2018 20:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nowy film Luki Guadagnino („Nienasyceni”, „Jestem miłością”) to sensualna opowieść o porywach pierwszej miłości. Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią.
Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch.
Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem.
W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.
W rolach głównych zobaczymy międzynarodową obsadę, m.in. Armie Hammera, Timothée Chalameta, Michaela Stuhlbarga i Amira Casara.
Film nominowano do Złotych Globów w trzech kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Timothée Chalamet), najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer) oraz najlepszy film.
Film zdobył 8 nominacji do Critic’s Choice Awards, 6 nominacji do prestiżowych Independent Spirit Awards, zdobył dwie nagrody National Board of Review, nagrodę New York Film Critics Circle, dwie statuetki Gotham Independent Film Awards oraz kilkadziesiąt nominacji i nagród podczas międzynarodowych festiwali filmowych.
Lubię myśleć, że film „Tamte dni, tamte noce. Call Me By Your Name” zamyka trylogię filmów o pożądaniu. Należą do niej także „Jestem miłością” oraz „Nienasyceni”. Podczas gdy w tamtych filmach pożądanie prowadziło do posiadania, opowiadały o żalu, potrzebie wolności, tak w tym filmie chcieliśmy skupić się na niezwykłej urodzie idylli młodości. Elio, Oliver i Marzia znajdują się w plątaninie młodości i miłości. Trafnie określił to Truman Capote – „Miłość nie zna geografii, nie zna więc granic”.
Ale ten film to także mój hołd dla ojców: mego ojca biologicznego oraz tych, którzy zaszczepili we mnie miłość do kina – Renoir, Rivette, Rohmer, Bertolucci.
Luca Guadagniono

Źródło: www.kino.krakow.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 kultura.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone